Полякът Патрик Стош спечели 67-ата Международна колоездачна обиколка на България. Той надделя над основните си съперници Алесандро Барони от Италия и испанеца Мигел Анхел Байестерос. Стош завърши с общо време 11 часа 47 минути и 34 секунди. Средната му скорост в четирите етапа е 44.1 км/ч.

А последният, четвърти, етап от обиколката спечели отново поляк - Норбeрт Банашек. Той измина дистанцията от 111 км между Сливен и Бургас за 2:23.46 часа със средна скорост от 46.3 км/ч.

Фланелката за катерачи на червени точки спечели италианецът Давиде Бауче, а бялото трико за най-добър млад състезател взе неговият сънародник Алесандро Барони. Със зелената фланелка за активност от Обиколката си тръгна Харалампос Кастрантас от Гърция.

Победителите финишираха малко след 17 часа на финалната линия на ул. „Александровска“ в Бургас. Те бяха посрещнати от редица официални лица начело със зам.-кмета по спорт Диана Саватева.

Първи на сцената награди получиха младите състезатели от колоездачен клуб „Черноморец“ - Бургас с треньор Тодор Ангелов, които се представиха отлично през сезона и станаха шампиони на България.

Наградите на победителите в четвъртия етап връчи трикратният победител на Обиколката на България, буразлията Христо Зайков, който в момента е спортен директор на колоездачен клуб в чужбина.