Невероятното представяне на Цветана Пиронкова стигна до своя край след истински трилър срещу Серина Уилямс. Нашето момиче се бори до последно в 1/4-финален сблъсък от турнира "US Open", но загуби с 1:2 сета (6:4, 3:6, 2:6) за 2 часа и 11 минути игра. Въпреки отпадането пловдичканката остави само и единствено позитивни емоции заради изключителните си мачове, които направи в Ню Йорк.

От 12 участия досега в кариерата си на "US Open" Пиронкова за първи път се класира на четвъртфиналите, след като през 2012-а бе записала най-доброто си представяне - загуба на осминафиналите от Ана Иванович. До мача със Серина тя достигна след впечатляващи победи над Людмила Самсонова, Гарбине Мугуруса, Донна Векич и Ализе Корне. С чудесното си представяне Цвети си заслужи 420 хиляди долара от наградния фонд. Тя ще влезе и в топ 150 в световната ранглиста.

С този успех Серина Уилямс ще играе на 11 пореден полуфинал на „US Open“, като това ще бъде и общо 14-о ѝ участие на тази фаза от турнира. 38-годишната американка ще продължи в преследването си на 24-а титла от „Големия шлем".

Източник: Gong.bg

Снимка: Туитър