ОХК „Поморие” записа важна победа и продължава с мач за Купата на България. Общински хандбален клуб „Поморие” постигна поредния си успех, след оспорвана и динамична игра с отбора на „Хасково”. Под ръководството на старши треньора Щерион Василев, момичетата демонстрираха отлична подготовка и надвиха домакините.

Първото полувреме завърши при равенство14:14, но през втората част на мача състезателките ни бързо натрупаха преднина, която ги изведе до крайните 34:27.

„Като гости извоювахме много важна победа, бяхме мобилизирани и играхме сплотено, а най-важното е, че няма контузии”, коментираха момичетата от „Поморие” след края на мача.

Следващата среща на общинския хандбален клуб ще се състои на 20.02.2016 г. /събота/ в спортната зала на ГХ „Поморие”. Тогава отборът ни ще домакинства на “Свиленград – ПУ”, в спор за Купата на България.