Най-добрата ни шахматистка Нургюл Салимова завърши на второ място в Държавното първенство по шахмат в София. В последния кръг на оупън секцията състезателката записа реми с черните фигури срещу международния майстор Цветан Стоянов. Тя завърши турнира с шест точки, след като инкасира 4 победи, 4 ремита и само 1 загуба. Салимова демонстрира лайф пърформанс 2550 по време на турнира.

Първото място завоюва гросмайстор Кирил Георгиев с шест точки и половина. Трети стана гросмайстор Момчил Петков с шест точки. Четвъртата позиция в крайното класиране зае гросмайстор Мартин Петров, също с шест точки. Играещият за Спортния клуб по шахмат "Шумен" гросмайстор Васил Спасов финишира пети, с пет точки и половина.

В секцията за жени на Държавното първенство по шахмат първото място зае гросмайстор Виктория Радева с шест точки и половина. Със същия актив е и класираната на второ място фиде майстор Белослава Кръстева. Надя Тончева е трета с 6 точки. Също с шест точки завършиха Елица Раева и Ива Виденова.

Турнирът се игра по швейцарската система в 9 кръга.