Над 300 състезатели от 35 спортни клуба в страната се събраха в Благоевград, за да премерят сили в рамките на 20-то Държавно първенство по канадска борба. Представители на клуб „Железни ръце” Поморие също взеха активно участие в съревнованието.

Юбилейното първенство бе едно от най-оспорваните до момента, като много добра подготовка демонстрираха спортисти от всички дивизии. Силните конкуренти обаче не попречиха на поморийските състезатели да спечелят един сребърен и два бронзови медала.

Емил Илчев стана републикански вицешампион на лява ръка в категория „мъже до 100 кг”, а на дясна ръка зае почетната трета позиция. Кирил Камиларов също завоюва третото място на дясна ръка при „младежите до 70 кг”. Другият представител на „Железни ръце“ Фабиен Башев остана на крачка от медалите в категория „мъже до 90 кг”.