Най-добрият ни тенисист Григор Димитров приключи участието си в първия за годината турнир от Големия шлем - Откритото първенство на Австралия в Мелбърн.

В среща от втори кръг той допусна загуба с 4:6, 4:6, 7:6 (4), 6:7 (2) от французина Беноа Пер. Така българското участие в Австралия приключи, след като и първата ни ракета при дамите Виктория Томова отпадна още в първи кръг, след като стигна до основната схема през квалификациите.

Двамата тенисисти бяха равностойни през по-голямата част от мача, но грешките на Григор натежаха решително. Във втория сет българинът допусна гейм с три двойни грешки, което се оказа решаващо. Общо непредизвиканите грешки на Димитров бяха 48.

Българинът получи импулс в играта през третия сет и стигна до тайбрек, спечелен със 7:4. Четвъртият сет започна кошмарно за българина, който допусна изоставане от 0:3 гейма. Отново се стигна до тайбрек, който този път отиде на сметката на французина, а с това и мача.

В третия кръг 32-годишният французин ще срещне четвъртия в схемата Стефанос Циципас. Той победи аржентинеца Себастиан Баес със 7:6 (1), 6:7 (5), 6:3, 6:4 за 3 часа и 22 минути. Най-добрият гръцки тенисист направи 4 пробива, 12 аса и 44 уинъра за успеха, който не дойде лесно.