Две бургаски деца във възрастовата група до 14 години станаха шампиони на държавния личноотборен шампионат по класическа борба, който се проведе в Ловеч.

Петър Шулеков заслужи златния медал в категория до 48 кг в конкуренцията на 24 борци. Той постигна 4 убедителни победи, като на финала спечели с туш.

Мартин Димитров триумфира с шампионската титла при 47-килограмовите, където участваха 27 млади надежди

на родната борба.

Бургаското момче стигна по категоричен начин до 5 победи, като не допусна нито една точка от съперник. Закономерно Мартин Димитров беше отличен с купата за най-техничен борец.

Треньор на двамата шампиони е Златомир Стоянов. Петър Шулеков и Мартин Димитров са състезатели на клуб по класическа борба "Черноморец" и са възпитаници на бургаското спортно училище "Юрий Гагарин".