Рафаел Надал приключи участието си в Бризбън след отлагане на четвъртфиналите и по този начин не успя да стигне до мач с Григор Димитров в следващата фаза. Испанецът загуби страхотен мач срещу представителя на домакините Джордан Томпсън със 7:5, 6:7(6), 3:6.

Световният №55 Томпсън спаси три мачбола във втория сет и се пребори за една от най-големите победи в кариерата си. Битката продължи близо три часа и половина.

Въпреки загубата Надал може да е доволен от цялостното си представяне на турнира, като записа победи над Доминик Тийм и Джейсън Кублер. Като за година без професионален тенис нивото му беше достатъчно добро.

Утре австралиецът ще играе третия си мач срещу Григор Димитров, като и двамата до момента имат по една победа. Тази за българина бе по-скорошна и дойде през 2022-а в Индиън Уелс.

Източник: Dir.bg