За десета поредна година в Поморие се проведе откритият национален турнир по спортни танци „Купа Поморие- 2016”. В него участваха 400 двойки от цялата страна. Тяхното представяне беше стриктно следено от 33-ма съдии от 16 града. Пред публиката своите оценки състезателите получаваха след всеки танц. Двойките се бориха за Купа Поморие и Купа България.

Турнирът започна с конкурс „Изгряващи звезди”. Първо място при деца до 9 години спечелиха Виктор Стаматов и Магда Николова от КСТ „Поморие”. При тези до 11-годишна възраст първенци бяха Виктор Василев и Анджелина Кръстанова. На тях не им достигна малко, за да влязат и във финалната шестица на провелия се по-късно открит републикански турнир.

Стилиян Николов и Гергана Велкова се качиха на най-високото стъпало при деца до 9 години в открития републикански турнир. При деца до 11 години Давид Абрашев и Нанси Панайотова също спечелиха първото място, последвани от Борис Савов и Карина Венева.

Състезателите Саша Лакишев и Слава Данева заеха място в клас 15D (до 15 години). Данила Жиличев и Александра Генчева в клас 13C станаха втори, а Станислав Младенов и Изабел Иванова достигнаха до първа позиция в клас 18C.

Първи в клас 15С станаха Дейвид Йовчев и Елена Севастиянова, а Венелин Митев и Звездиана Буцева - шести. Захари Миланов и Памела Стойкова извоюваха второто място при латиноамериканските и при стандартните танци в клас 15B.

КСТ „Поморие” имаше само един представител при юноши младша възраст – Данила Жиличев и Александра Генчева. Те обаче успяха да достигнат до финал в конкуренция от 13 танцови двойки и заеха пето и четвърто място, съответно на латиноамериканските и при стандартните танци.

Захари Миланов и Памела Стойкова се класираха четвърти на La и St при юноши старша възраст. В тази група съдиите поставиха Дейвид Йовчев и Елена Севастиянова на седмото място при латина и шеста позиция при стандарт. При младежите победители бяха Николай Колев и Екатерина Кратира на латина и Франческо Балдели и Десислава Трифонова на стандарт.

Последвалият турнир за Купата на Поморие бе официално открит от зам.-кмета Илия Джингов, който пожела успех на всички участници. След сериозно оспорване  Купата остана в града, тъй като заслужено бе спечелена от поморийската двойка Давид Абрашев и Нанси Панайотова – шампиони на България за 2015 г. и победители в конкурса „Десетте най-добри спортисти на Община Поморие” същата година.

Всички купи и грамоти бяха връчени от зам.-кмета на Община Поморие Илия Джингов.