Малко преди 8 часа самолетът с британският премиер Дейвид Камерън и българсият му колега Бойко Борисов се приземи на летище Бургас, съобщи 24 часа.
 
Бе организирано тържествено посрещане с духова музика , но медии на церемонията не бяха допуснати. Целият път от Бургас до Сарафово бе блокиран от полиция, а Жандармерия проверяваше колите на входа на летището. 
 
Допускани бяха автомобили с пропуски, но нямаше ограничение за градския автобус, който извършва трансфери от града до аеропорта, разказва он лайн изданието.
 
Нито един журналист обаче не прекрачи отвъд бариерата, която се намира на стотици метри от пистата. За кацането на самолета медиите разбраха единствено по шума на двигателя и по духовата музика. 

 
Малко след 8 часа музикатните се прибраха в автобуса , който ги чакаше на паркинга. Минути по-късно излетя вертолет по посока на юг и към морето. След това го последва втора машина.
 
Предполага се, че към Камерън и Биросов се е присъединил и бургаският кмет Димитър Николов, който е пристигнал на аеропорта около 7 часа сутринта. Маршрутът на днешната обиколка се пази в тайна. 
 
 
Снимка: Архив