И тази година в с. Българи, община Царево ще изгорят злото в огъня. Спазвайки древната традиция празникът "Св.Св. Константин и Елена" се отбелязва с нестинарски игри. Той се чества на 3 юни.
За първи път в България, по инициатива на Петко Арнаудов, нестинарските игри са обявени от ЮНЕСКО за уникален нематериален паметник. И вече са включени в списака на Световното културно наследство.
Тържествата започват още в ранни зори. В 9.30 ще бъдат изнесени иконите от местната църква, която носи името на двамата светии. Според ритуала шествието, водено от свещеник, трябва да премине през малка битова стая известна като столнина, където иконите се окичват с пари. Всички ритуали се съпровождат от характерния ритъм на
нестинарския танц. След това процесията тръгва към аязмото. Там се освещават иконите и се играе обредно хоро.
Огънят също се запалва рано сутринта, за да обгори и да бъде готов за нестинарските танци. В ранния следобед на централния площад в селото започва всенародната веселба. В нея през тази година участват и самодейни битови групи от Царево.
Точно 20.00 часа местните хора разстилат жарта, пръскат я с ватрал и всички действия от този момент нататък са свързани с пряката подготовка на огъня за танца на нестинарите.
Преди да започне огнения танц, процесията, водена от свещеника, обикаля около жарта, съпровождана постоянно от нестинарския ритъм.
Нестинарският обичай в селата Бълтари, Кости и Бродилово е документирал за първи път Петко Рачев Славейков през 1862 година. Но корените на нестинарството в Странджа водят векове назад.