Плаж Бутамята

Днес 18.08.2010г. /сряда/ в общинска администрация - Царево в отдел „ТСУ” се е явило лицето Юксел Исметов Ахмедов, което е представило пълномощно от Висшия мюсюлмански духовен съвет в София, подписано от Недим Генджев. В това си качество е поискало от общинските служители скица и актуална информация за имот в землището на с. Синеморец. Представило е ксерокопие на скица с дата от 18.06.2008 г. за добре известен и атрактивен имот, представляващ гора от Държавен горски фонд с площ от 395 дка, намиращ се непосредствено до един от най-живописните плажове по Южното Черноморие - ”Бутамята”. На скицата е отбелязано, че имотът е собственост на „Мюсюлманска вероизповедна общност”, а най-шокиращото е, че има и трудно разчитащ се печат на Общинска служба „Земеделие” с подпис на лице „С. Бандакова”. Служителите при общината са се усъмнили в достоверността на скицата, в която не е описан документ за собственост. Общинската служба няма директор с подобно име. След проверка се оказа, че това е директорът на службата в Пловдив. Самият имот се води собственост на държавата и е горски фонд. Като такъв е отбелязан и в кадастралната карта на с. Синеморец.
           
От 2006г. за землището на Синеморец действа кадастрална карта и всички скици се получават от Службата по геодезия, картография и кадастър в Бургас, а не от вече закритата общинска служба „Земеделие”. Представената скица е от 2008 г., което показва, че е фалшифа. Видно от скицата е, че имотът е възстановен на Висшия  мюсюлмански духовен съвет по реда на чл.13, ал.5 от Закона за възстановяване на собствеността върху

горите и земите от горския фонд. Съгласно този член Общинската служба по земеделие се произнася с решение за възстановяване на собствеността върху горите и земите от горския фонд в съществуващи, възстановими или нови реални граници на български физически и юридически лица, от които те са били отнети.

Висш мюсюлмански духовен съвет

Знаят ли тези хора за измамата на своите духовни водачи?
              
Общинските служители са реагирали веднага, като са отказали каквито и да са услуги по молбата на появилия се пълномощник, след което той си е тръгнал. Уведомен е кметът на общината Петко Арнаудов.

„Такъв дързък опит за измама, досега не си е позволявал никой. Служителите от общината са проявили добросъвестност и са защитили държавния и общинския интерес. Ще изпратим документите на прокуратурата, за да предотвратим последващо развитие на измамата. Ще оставим на разследващите органи да установят издадено ли е решение от Общинската служба по земеделие за възстановяване на собствеността на този поземлен имот на Висшия мюсюлмански духовен съвет, както и кой фалшифицира документи, издавани от административни органи. Видно от молбата, входирана в териториалното звено на АГКК, е , че пълномощникът на проф. Д-р Недим Генчев желае Висшия мюсюлмански духовен съвет да бъде вписан като собственик на имота, след което да му бъде издадена скица за снабдяване с нотариален акт. Задържали сме документите и са на разположение на средствата за масова информация, ще ги предоставим и на компетентните органи”, каза Арнаудов.

Снимка: www.evgenidinev.com