Контрабандни парфюми

215 маркови парфюми в опаковки от 75, 90, 100 и 125  ml откриха в шофьорската кабина на ТИР митническите инспектори на ГКПП Лесово при рутинна проверка рано тази сутрин, съобщиха от бургаската митница.

Товарният автомобил марка „Рено” е пътувал от Турция за Полша през България. При извършената митническа проверка на Лесово, инспекторите откриват парфюмите в тайници във фабрични кухини под кабината,

под леглото на шофьора и в странични сандъци на ремаркето на камиона.

Задържаните контрабандни парфюми са от 17 различни марки във фабрични опаковки между които „Kenzo”,  „Lacoste”, „D&G”, „Paco Rabanne”, „Chanel”, „Versace”, „ Hugo Boss”, „Lancome” и др. На шофьора е съставен акт за нарушение на Закона за митниците.

В изпълнение на изискванията на Регламент 1383/2003 на ЕС и Закона за марките и географските означения, Митница Бургас ще  информира за случая официалните правопритежатели на съответните търговски марки парфюми.