Наводниния

В област Пазарджик приключиха отводнителните дейности. 9 човека са евакуирани в Добричко

Обстановката в страната постепенно се нормализира. Това съобщи за Информационна агенция КРОСС дежурният в Гражданска защита.

В област Пловдив остават проблемите в град Съединение, който няма и отводнителна канализация. Там продължаваме и в момента да работим. В Съединение досега сме отводнили около 20 къщи. Наводненият район е засегнал към 500 къщи. През вчерашния ден се правиха само отводнителни канали, за да може като се отводнява и като включим помпите, да има къде да изтича водата, посочи дежурният в ГЗ.

Снощи възникна по-усложнена обстановка във Варна и Добрич. Във Варна през нощта отстранихме около 107 паднали

дървета и клони на различни места, изтеглени са 20 закъсали автомобила и са отводнени многопрофилната болница „Света Анна" /спешния център - мазетата/. И във Варна почти всички сигнали са покрити. Може да се каже, че там обстановката значително се подобри.

Снощния дъжд в Добрич предизвика основно паднали дървета по пътя Добрич - Албена и в самия курорт Албена. Тази сутрин прииждащите води от водосборните дерета наложиха евакуацията на 8 човека в с. Бранище, тъй като в къщите им имаше вода над 1-1.5 м. Още 1 човек при с. Опанец, който живее самостоятелно извън селото във фургон, също се наложи да бъде изведен от фургона, за да не го залее водата, съобщи дежурният.

Към 4.30 ч. в самия град Добрич са наводнени районите на автогарата, градската градина и стария битак, но все още няма сигнали за наводнени сгради. Там постоянно се наблюдава обстановката. Има тенденция водата в деретата да започне да спада.

След полунощ почти навсякъде, където имаше валежи, те бяха слаби. От валежите от нощта няма нови поражения.