Първия по рода си летен арт фестивал на открито се проведе този уикенд в к-с „Калиакра” край Варна. Идеята на събитието бе да срещне своите гости с най-разнообразните форми на изкуство, които се практикуват днес.
Представените артистични проекти включваха от инсталации и пърформанси до музика и бижута. Без ограничения в изкуствата.
Арт фестивалът стартира в петък с откриването на фотоизложбата “ The nature of Fashion” на топ фотографа, режисьор и визуален артист - Александър Моллов. В портфолиото му има множество корици и фотосесии за Егоист, EGO, ELLE, EVA, Cosmopolitan, MAX, както и рекламни кампании на Rollmann, Capasca, Prista Oil. Като режисьор е автор на над 30 музикални видеоклипове на международни и български артисти: Angelique Cinelu, DJ Tomer, DJ Boliver, IT, Galia, Three O Five, Santra & Kristo, Нина Николина, Галя & Saten, Миро, Graffa, Азис, Rushi Vidinliev, Каризма, както и победителите от Music Idol - Невена, Тома и Маги Джанаварова. Носител е на награди от ММ, БГ Радио и МелоТВМания, работил е с модни агенции в Милано и New York.
По време на двете уикенд вечери бяха представени късометражни филми, селектирани от Artin Vision и подкрепени от Jameson. Селекцията
включваше филми на режисьори като Адам Елиът, Дидие Фонтен, Етгар Керет и Шира Гефен.
По време на трите фестивални дни интерес сред гостите предизвикаха инсталациите “Fantomat” и “Via Ludens” на носителя на наградата на Мтел за съвременно изкуство 2009 – Венелин Шурелов.
Изключителен интерес предизвика и ревюто на Beefeater, вдъхновено от модата на 80-те години. Талантливи дизайнери от Художествената Академия в София представиха своите виждания за новата – стара мода и получиха бурните овации на многобройната публика.
В съботната вечер гостите бяха приятно изненадани от постановката на професионалната група за импровизационен театър „HaHaHa Impro Theatre”. Ивайло, Тони, Петър, Златин и Леонид – дипломирани млади актьори, донесоха истинско удоволствие и много добро настроение на всички присъстващи на поляната край тера бара на „Калиакриа”. Това бе истинско театрално зрелище, в което зрителите бяха не пасивни консуматори на предварително подготвен материал, а живи инициатори за смелата актьорска импровизация на едни от най-интересните млади имена в българския театър.
Част от съботната програма бе и специално създадената за арт фестивала интерактивна инсталация на група Runabout Project. Идеята на участниците в проекта е, че изкуствата могат взаимно да се представят и да си влияят: музиканти визуализират звука, a художниците са предизвикани да превърнат в звук визуалните си проекти.