check_aitosЧек за 413 581 лв. получи кметът на община Айтос - Васил Едрев. Средствата са за изграждането на защитено жилище, в което ще бъдат настанени младежи над 18-годишна възраст. Парите са по проект, който предвижда изграждането на общо 113 центъра за настаняване от семеен тип и 26 защитени жилища на територията на цялата страна.

Община Айтос беше включена в предоставянето на средства от втория пакет на проекта, който е на стойност 48 млн. лева и обхваща 28 български общини. Кметът на Айтос вече е подписал и договора за финансиране и е назначил екипа, който ще работи по проекта, уточниха от общинската администрация. Проектът ще е със 100%

държавно финансиране, като по този начин ще се гарантират средствата за изграждането и на центровете, и на защитените жилища.

„В страната има 7000 деца, които са изоставени или са с увреждания. Айтос ще е една от общините, които ще се погрижат те да живеят равностойно”, заяви Васил Едрев. Той получи чека в Шумен лично от министъра на регионалното развитие и благоустройство Лиляна Павлова.

Отделно държавата ще отпусне и общо 107 млн. лева на общините-участничики в проекта за подобряване на социалната инфраструктура. Кметът Васил Едрев посочи още, че задълженията на общините по изпълнение на проекта са много важни, както е важно да се намерят сили за продължаване на програмата след приключване на проекта.