Бургаският админитративен съд постанови неправомерност на решението на РИОСВ Бургас да одобри ИП...
Скандалният строеж в защитена местност Иракли е незаконен сочи решение на Бургаския административен съд, информират от сдружението «Да спасим Иракли».
На сайта на защитниците на природата с големи букви е написано «Честитооооооооо приятели». Това се случва почти 6 години след старта на кампанията на зелените и 4 години след началото на делото срещу решението на РИОСВ да даде оценка на съвместимост на строежа на Swiss Properties с целите на защитената територия.
След като случаят с унищожаването на лонгозната растителност на р. Вая влезе за
style="color: #000000;">разглеждане в ЕК
и беше отворена процедура срещу България заради бетонирането на коритото на реката и унищожаване на местообитания, РИОСВ Бургас трябваше по предписания от Брюксел да извърши рекултивация и да залеси изсечената гора със специфичните растителни видове, които бяха унищожени.
Българското правителство чрез РИОСВ - Бургас се опита проформа да отговори на изискването на ЕК, но както потвърждава и решението на Бургаския съд, таква рекултивация - реално няма, бетонните диги все още са там, където бяха поставени с пари от държавния бюджет и министър Емел Етем през 2007 г., пишат от организацията.
Снимка: http://forthenature.org