
регионалната марка „Странджа" и всичко, което ги вълнува за Странджа.
„Зелените дни" тази година се провеждат от 28 април до 1 май в София, в градинката пред Народния театър „Иван Вазов" като основен организатор на събитието е Българската асоциация за алтернативен туризъм.
Програмата е изключително богата и разнообразна – включва панаирно изложение на туристически и био-продукти, представяне на възможности за еко-туризъм, зелен кинофестивал, фотоизложба, различни работилници, международна конференция за устойчив туризъм и др.
Участието на Странджа на „Зелените дни" се осъществява в рамките на проекта „Сътрудничество за опазване на биоразнообразието и устойчиво местно развитие в Странджа планина", осъществяван с финансовата подкрепа на Норвегия, Исландия и Лихтенщайн чрез финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство.