„Сле груп“, фирмата, която има разрешение от Бургаския административен съд да строи в местността „Кокала”, опипва почвата. В момента на скандалния терен няма техника, но от фирмата реално могат да започнат всеки момент строителството на еднофамилни жилищни сгради и сграда за сезонно обитаване. През това време обаче шефът на бургаската екоинспекция Антоний Иванов се опитва по най-бързия начин да задейства спешна работна среща с всички заинтересовани страни.

Реално в момента от Дирекцията за национален строителен контрол (ДНСК) са категорични, че след влязлото в сила решение на Бургаския административен съд нямат полезен ход за "Дюнигейт" и са длъжни да се съобразят с него.

Министърът на околната среда и водите възлага на директора на РИОСВ- Бургас да инициира и проведе среща на всички

заинтересовани страни, в т.ч.Министерство на инвестиционното проектиране, областния управител, Окръжна прокуратура-Бургас, кмета на община Несебър, РДНСК, възложителя на инвестиционното предложение.

„Ако успея, както се казва още утре ще проведа необходимата среща. До 15 минути започвам да прозвънявам нужните институции. Всички в момента работят върху това, нещата по казуса да се случат правилно. Като цяло не би трябвало да се строи, но случаят е чисто юридически“, обясни пред Gramofona.com шефът на бургаската екоинспекция. Той допълни, че с оглед последните решения по казусите, касаещи защитени територии, МОСВ ще се обърне към министъра на правосъдието за съдействие с цел издаване на тълкувателно решение на Върховния административен съд по този и подобни случаи с инвестиционни намерения в защитени територии и зони по НАТУРА 2000.