Национален протестен митинг-шествие провеждат днес надзирателите от родните затвори.
 
Те отново се вдигат срещу орязаните права на служителите от главните дирекции "Изпълнение на наказанията" и "Охрана". Правата им са регламентирани в Закона за МВР, но не се изпълняват.
 
От Синдиката на служителите в затворите в България обявиха, че неспазването на закона от страна на правосъдното министерство обезсмисля социалния диалог. Служителите от системата пък са постоянна жертва на системното недофинансиране на затворната система и "уродливите форми на опитите за справяне с тази негативна тенденция".
 
Служителите в местата за лишаване от свобода работят при условия, застрашаващи живота и здравето им, убедени са от Синдиката. От там отчитат, че отказа на ресорните институции да разрешат адекватно проблемите потъпкват честта и достойнството на техните колеги. Днешният митинг ще започне в 13,30 часа пред Министерството на правосъдието.

 
От там надзирателите ще преминат през Министерството на финансите и Министерски съвет и ще продължат до сградата на Народното събрание. Днешният протест на надзирателите се подкрепя и от най-големия полицейски синдикат в страната.
 
От Синдикалната федерация на служителите в МВР обявиха, че подкрепят колегите си от правосъдното министерство и смятат исканията им за основателни.