И в този момент продължава окупацията пред Народното събрание. В момента целият периметър е опасан от пълтен кордон полицаи. Протестиращите се опитаха да направят жива верига към задния вход при храм-паметника „Александър Невски”.
По-рано се появи информация за пострадали и задържани. Столични медии публикуваха снимки на протестиращ с разбита глава. Официално от МВР твърдят, че до бой не се е стигало.
Имало обаче опити за провокация от страна на протестиращите.
В социалните мрежи не спират призивите хората да отидат пред „Александър Невски”, за да помогнат на протестиращите. Събралото се множество вика и срещу полицаите, които не ги допускат до сградата на парламента. Като цяло пикът на напрежение е преминал и обстановката на жълтите павета е започнала да се успокоява.
Снимки: Интернет