
Голямото признанието от страна на домакините от Велико Търново е прецедент в историята на форума. В този контекст кметът Николай Димитров разказа
днес на отличените ресторантьори, че през последните години Община Несебър е извървяла един дълъг път на развиване и утвърждаване на добри практики и оригинални, нестандартни идеи в областта на туризма. Той отбеляза, че привличането на съмишленици към една идея и развиването й заедно с тях, както и участието и ролята на доброволците в местни инициативи, е голям напредък в мисленето на хората, а оттам и за развитието на града. Принципът на екипността в изпълнение на поставените цели е печаливша формула, подчерта още домакинът и припомни, че именно този постулат е залегнал в работата му като кмет. Градоначалникът изрази надежда, че и за в бъдеще ще продължи доброто сътрудничество между общината и ресторантьорите, като целта е всички да влагат усилия за изграждане на доброто име на Несебър.
Предстои ресторантьорите от Несебър да приготвят кетъринга по време на церемонията по подписване на примирието между Несебър и Созопол на 10 юни в града на ЮНЕСКО.