Парламентът одобри кадровите промени в кабинета, с които Веселин Вучков освободи министерското кресло в МВР и то беше заето от Румяна Бъчварова, съобщи Дарик.  В подкрепа на рокадата гласуваха 139 депутати, 68 - против, а един се въздържа. 79 депутати от ГЕРБ гласуваха за, 33-ма от БСП против, толкова депутати от ДПС също не подкрепиха идеята, 21 народни представители от Реформаторския блок застанаха зад рокадата, а от Патриотичния фронт - 16.

12 депутати от БДЦ също гласуваха за, както и 10 от АБВ. Националистите не участваха в гласуването, а от независимите един гласува за, двама против и един се въздържа.

Румяна Бъчварова коментира лаконично пред депутатите в пленарната зала, че реформата в МВР няма алтернатива. „Аз ще работя за държавата и благодаря на ГЕРБ и колегите ми, че ме подкрепят", допълни Бъчварова. Скучни дебати и традиционни политически обвинения - така преминаха дебатите около първата рокада в правителството.

Преди това бяха отправени и ксенофобски изказвания от парламентарната трибуна. Кой управлява МВР? Този въпрос зададоха в началото на дебатите от БСП.

Снимка: bnr.bg