Фенове и противници на Сидеров излизат на протести под прозорците на главния прокурор Сотир Цацаров днес, съобщава Offnews.bg.  Първи пред Съдебната палата ще излязат привържениците на атакиста, от 12 ч. От 13 ч. граждани ще се съберат на същото място под надслов "Имунизирай Българя срещу Волен Сидеров".

Първият протест се организира във Фейсбук групата "Защити Волен Сидеров от поредната провокация". Чрез нея участието си в протеста са заявили 520 души. Някои от подкрепящите атакиста са заявили, че ще отидат пред палатата с униформи.

В другата Фейсбук страница, на протеста срещу Сидеров са се събрали над 1000 души. Участниците в този

протест планират да подадат сигнал до главния прокурор Сотир Цацаров с настояване за снемане на депутатския имунитет на лидера на "Атака".

Повод за недоволството срещу Сидеров е поредният скандален случай, свързан с поведението на лидера на "Атака", който предизвика дори дипломатическата реакция на Франция чрез посолството й у нас, което настоя за извинение. След пререкание между Сидеров и културното аташе на Франция по време на полет от София за Варна мъж в самолета не издържал и направил забележка на Сидеров. В резултат Сидеров нападнал и ударил и него, и дошлия полицай.

Очаква се решението на прокуратурата, която вчера обяви, че е налице престъпление от общ характер.