140 000 българи в чужбина за празниците

|

Тенденцията за Гергьовден е около 340 000 българи да пътуват в страната, а около 140 000 - да излязат в чужбина. "Към момента първоначалните ни прогнози се потвърждават, всичко се развива нормално - в рамките на очакванията", заявиха от Института за анализи и оценки в туризма.

"Независимо от сравнително по-лошото време, от което се оплаквахме в началото на периода, видяхме, че голяма част от хората - тези, които бяхме предвидили като обем, пътуват. Същото е и за пътуванията извън България", коментираха още.

Няма никаква изненада по отношение на основните числа, които са свързани с българите, излизащи в чужбина, включително и към съседна Гърция.

През миналата година, когато имаше същото съотношение на дните - дълъг уикенд с Великден, общо взето гръцката граница беше премината за целия период от 90 000 превозни средства и близо 290 000 пътници в тях. Към момента се движим в тези

параметри - около 80 000 са превозните средства, които са преминали границата в двете посоки, като се очаква до края на периода - вторник, да се достигнат числата, които са били миналата година.

По всяка вероятност ще бъде завишено числото на преминалите превозни средства и лица през границата и то главно от интензивността, която се наблюдава на прохода Маказа, където има близо шест пъти увеличение на трафика, ако се сравнява с движението в нормалните дни.

Около 85 000 от всички, които са преминали границата, са български туристи, които ще бъдат в Гърция. Това означава, че България ще подобри гръцката икономика със значителна сума.

КАТ, ДАИ и АПИ ще осъществяват засилен контрол по пътищата около празниците. За почивните дни бе променено и движението по магистралите.


Източник: Агенция "Фокус"    

Нов коментар

captcha

Коментари (0)

Няма коментари

Времето

14.05

8o - 18o
15.05

7o - 21o
16.05

10o - 17o
17.05

10o - 13o