Над 12 хиляди души се обявиха против отмяната на действащата забрана за пушене в заведенията, която готвят управляващите, съобщава novanews.  С онлайн петиция, адресирана до институциите, те настояват да не се стигне до връщане на отделните помещения за пушачи и непушачи.

Почти половината от участниците в

петицията са от София. Сред тях има и пушачи, става ясно от коментарите под подписката. Във вторник депутати от ГЕРБ обявиха, че обмислят до Нова година да променят закона така, че пак да може да се пуши на закрито.

До това решение стигнали след разговори с хотелиери и ресторантьори. Бизнесът ги убедил в загубите си със собствени данни. НАП не разполагат със статистика дали и какви загуби търпят заведенията. А според икономисти, дори да има загуби, не е задължително те да се дължат на забраната.