
Според Европейския сеизмологичен център епицентърът е бил на около 65 км от Варна, на 22 км от Каварна и на 6 км от Шабла. По последни данни на центъра трусът е бил дълбочина от 20 км.
Пред „Дарик радио” кметът на Шабла Красимир Кръстев заяви, че до този момент няма данни за пострадали хора и разрушения след труса. Не е имало паника сред населението. Някои от хората са излезли по улиците, но тъй като не е имало вторични трусове, са се прибрали по домовете си.
Тази сутрин ще бъде сформирана група, която да огледа сградите, пострадали при предишното силно
земетресние от 5 август 2009 год. Тогава най-силно бяха засегнати читалището и църквата в града.
Парите от междуведомствената комисия бяха забавени и едва преди няколко месеца е приключил ремонтът на последната засегната сграда - тази на читалището, добави Кръстев.
„Две години след силното земетресение всички пострадали сгради са ремонтирани. Парите бяха забавени, но пристигнаха и успяхме да ремонтираме сградата на читалището, 11 домове на хора, които комисията прецени, че трябва да получат индивидуални помощи и силно засегнатата сграда на църквата. Отпусната сума за църквата от комисията бе 54 000 лева, а за читалището получихме 232 000, с които преди около месец успяхме да завършим ремонта. Тази сутрин ще бъде направен оглед на сградите, пострадали при предишния трус, дали са преминали изпитанието", каза още за Дарик кметът на Шабла Красимир Кръстев.