sliven_obirСамоличността на въоръжения нападател на «Инвестбанк» в Сливен продължава да е неясна за полицаите, тъй като се представял с различни имена. Хипотезите за наркоман се оказаха неверни, но спецполицаите са сигурни, че е от община Суворово.

Похитителят влязъл като по филмите с черна маска на главата и веднага се чули 8 изстрела. Простреляният охранител е жив, но в много тежко състояние.

Една жена от похитените е

освободена, сега заложниците в банката са петима. Това са главният счетоводител Ивелина Иванова, трите касиерки - Ваня Димитрова, Светлана Атанасова и Мими Величкова, и охранителят Димитър Митков.
Районът на инцидента е отцепен от полицията. Има снайперисти на няколко ъгъла на съседни сгради. Целият специализиран отряд за борба с тероризма е излетял от София с военен самолет.

Конкретни искания към полицаите не са поставени. Повече от 12 часа продължава задържането на заложниците.

 

Снимка: IMPACT PRESS GROUP