Забила колата си в тази на семейството при неправилно изпреварване...
Семейство с две деца, на 13 и 9 години, се озова в МБАЛ – Бургас след катастрофа на пътя Созопол – Приморско, в района на разклона за с. Равадиново. Инцидентът е станал тази сутрин около 8.30 часа. „Фолксваген поло”, управляван от 24-годишна жена от Казанлък, се забива в автомобила на семейство от Банско при неправилно изпреварване.
По първоначални данни фолксвагенът изпреварва колона от автомобили, прибира се в собствената си лента и веднага се впуска в ново изпреварване. Пътят обаче навлиза в десен завой и 24-годишната шофьорка поради липса на пряка видимост допуска челен сблъсък с
насрещно движещия се в собствената си лента л.а. “Опел”.
От сблъсъка фолксвагенът се самозапалва, като изгаря напълно. Пострадали от инцидента са : 24 -годишната Д.М. / получила фрактура на дясната китка, настанена за лечение в МБАЛ – Бургас, без опасност за живота/, водачът на л.а. “Опел” – И.К. / настанен в бургаската болница със съмнения за фрактура на таза, без опасност за живота/ и съпругата му / получила фрактура на ключицата, също без опасност за живота, настанена за лечение в бургаската болница/. Двете деца на семейството от Банско – на възраст 13 и 9 години не са пострадали от пътния инцидент.
След допускане на катастрофата пътния трафик в участъка е бил затруднен, но към момента движението е възстановено с нормален ритъм.
снимка: http://www.btv.bg