Дърво е паднало върху 73-годишна жена в Поморие по време на бурята в събота, съобщава “24 часа”. Пенсионерката останала заклещена под него около 40 мин. Дървото е счупило двата й крака. Пострадалата е в бургаската болница “Дева Мария”.

Инцидентът с Атанаска е станал към 10 ч. Въпреки лошото време тя решила да разходи булонката си в парка близо до дома . Върху нея се стоварила короната на кипарисово дърво с височина около 10 м.

“Лежах заклещена между клоните и виках за помощ. Валеше дъжд, бе страшно”, разказа пострадалата. Тя е с фрактура на глезена на единия и на бедрото на другия крак. Предстоят  операции.

Снимка: 24 часа

Атанаска каза, че повечето дървета в парка били стари. Няколко часа след инцидента част от тях били отрязани. Въпреки травмите тя е щастлива, че е оживяла.