divo_prase_otstrelqnoБракониери бяха заловени с отстреляни диви прасета през уикенда. Служители на Регионалната дирекция по горите Бургас са хванали на местопрестъплението нарушителите. В единия случай двамата ловци са спрени за проверка с джип „Мицубиши Паджеро" между селата Фазаново и Писменово, в момента в който излизат от местността „Момчов гьол". Те дори не са показали разрешително за ловно оръжие. Съставени са им били два акта по Закона за лова и

опазване на дивеча, а незаконният улов е бил конфискуван. В момента е забранен всякакъв лов не само заради епидемията от шап, а и защото сега не е ловен сезон, обясняват горските.

Вторият отстрел е станал между селата Оризаре и Кошарица – община Несебър, където група бракониери са отстреляли женска дива свиня, водеща малки. Служителите на ДЛС Несебър са задържали при транспортиране на убитото животно с автомобил Ford Fiesta един от нарушителите, който е редовен член на местната дружина в рамките на ЛРД Несебър.