18-годишно момиче от село Падеш край Благоевград е изпаднало в кома след злоупотреба с алкохол по време на гладуване, съобщава 24 часа, позовавайки се на БГНЕС. Три дни преди запоя девойката гладувала, защото имала проблеми с килограмите.
Към 3:00 часа тази нощ момичето е прието в Спешно-приемно отделение на МБАЛ-Благоевград, но по-късно изпаднало в състояние
на кома. Поставена е на командно дишане и към 06:15 часа е транспортирана до отделението по реанимация.
Според близки на ученичката в неделя вечер тя била в компанията на приятели, цяла нощ пили домашна ракия, която "разреждали" с бира. Момичето се прибрало вкъщи към 5:00 часа вчера сутринта. Целия ден спала непробудно. Снощи обаче получила силно главоболие и се наложило да бъде хоспитализирана.