За трета поредна година  в Бургас се обявяват т.н. „зелени дни”, при които вниманието е насочено към правилното събиране на отпадъците, и най-вече електронните – използвани батерии, части от електроуреди и др.  

Кампанията "Е- отпадък? Отпадък е!" стартира официално от  ОУ” Найден Геров” Бургас в понеделник, 18 март, от 14 часа.

Стартът ще бъде даден чрез конференция за електронните отпадъци, на която ще присъстват директорът на училището и младежи от двете гимназиални училища в най-големия комплекс в Бургас - Меден Рудник.

Същият ден започва кампанията и в гимназиите по Електротехника и електроника, Строителство, архитектура и геодезия, Механотехника; училищата „Иван Вазов” и „П.Р Славейков”,  като за целта са обявени местата и дните за събиране на електронни отпадъци. В училищата са сформирани младежки екипи, които ще

насърчават младежите да донесат свои неизползваеми е-отпадъци, както и да им се разяснят вредите от неправилното съхранение и изхвърлянето на нерегламентирани места на електронните и електрическите отпадъци.

В края на кампанията младежите ще получат сертификати за участието си, а за донеслите най-много  е-отпадъци е предвидена предметна награда.

По време на цялата акция ще се раздават информационни материали.

Кампанията е залегнала в годишния план на „МИКЦ Астика-Бургас” и е част от свободната зона. Тя е подкрепена от: МИКЦ Астика; НЦЕМПИ; Община Бургас; ОУ”Найден Геров”-Бургас.

Кампанията има за цел да насърчи училищните ръководства да развиват "зелено" отношение и поведение сред младите хора, както и да подобрят тяхната осведоменост за правилното съхранение и оползотворяване на електронните отпадъци. Тя е подчинена на призива „Да превърнем страната си в едно по-добро място за живеене”