
Динко Павлов е по-известен като сатирик, но стихосбирката му „Морето на моите сънища” дава друг нюанс на творческия му натюрел. И е определена находка за водещият на творческата вечер Ваньо Вълчев , който откровено сподели: „ Изключително скромен, Динко Павлов преди три години ни изненада с великолепните си стихотворения, които е кътал близо половин век, преди да се реши да ги сподели с читателите. Това е книга с лирични откровения, на колене пред необятността, наричана от едни любов, а от други – море. А може би и двете едновременно.” За лиричните изповеди на Динко Павлов говори поетът Манол Манолов, а свой прочит на отделни стихотворения представиха Борис Бухчев и Елка Василева.
Другите две книги „ Объркан свят”- сборник разкази и фейлетони и „Без упойка” – над 400 афоризми бяха представени с великолепното изпълнение на актьора Стоян Памуков и експозето на белетриста Атанас Радойнов, редактор на словоблъсканиците, за които Динко Павлов е обявен за „Мърфолог на годината`2010.
/>Словесните бисери на Динко Павлов са намерили признание и чрез включването му в „Антология на Балканския афоризъм”, издадена в Сърбия и Македония.
Юбилярът получи поздравления от Община Бургас, от Дружество „Български писател”, читалище „Фар”, клуб „Морски таралежи”... Към внушителната купчина поздравителни адреси от сатирици от цялата страна, се добавиха и почитанията на наш съгражданин, чак от Лос Анжелис.... А на живо песени подаръци му поднесоха бардът Светлана Стоянова и Жулиета Михнева от клуб „Сезони”, бъдеща звезда на българската популярна музика.
Накрая се изкушавам да цитирам отново думите на Ваньо Вълчев, който най-точно представя юбиляра: „ Динко Павлов е истинско бургаско чедо. И може би няма да е грешно, ако кажем, че първата му любов е морето. И от присмехулният грак на гларусите се е научил да открива смешното. От гальовния шепот на тихите вечерни вълни е попил нежност за стихотворенията си. От вечния диалог на морето и брега е натрупал спокойната мъдрост на афоризмите си.” Истински човешки думи от поет за поет .
Нека пожелаем на Динко Павлов творческо дълголетие , да пием за негово здраве по чаша вино и да си подарим няколко минути за размисъл с няколко от неговите афоризми в „Без упойка”:
„ Уж сме буден народ, а все светло бъдеще сънуваме.”
„Понякога най-умното, което можем да направим, е да не правим нищо.”
„Пасеш ли трева, ще те доят.”