Kashta-Geravma-masloСбъднатата мечта на Силвия Ганчева носи младежкия й дух, ферия от цветни образи и разнообразни сюжети...   

Възпитаничка на Математическата гимназия в Бургас готви първата си самостоятелна изложба в галерия De'Art на ул. "Лермонтов" № 30. "Една сбъдната мечта" на Силвия Ганчева, понастоящем студентка в НХА София, включва маслени платна, графики, рисунки и акварели на разнообразни теми. Младата художничка обича да твори в областта на пейзажа, натюрморта, портрета, фигуралната композиция. Всеки, който желае да се докосне отблизо до таланта на Силвия Ганчева, трябва да посети галерята през следващата седмица, когато ще бъде продредена първата й самостоятелна изложба.

Коя е Силвия Ганчева?More-pastel

Младата художничка завършва математическа гимназия с отлична диплома, но рисуването е нейната страст, определяща пътя в живота й. "Започнах да се занимавам по-сериозно с рисуване от 9-ти клас, след като се записах в школата по Изобразително изкуство към ОДК – гр. Бургас с ръководител Денислав Белчев", споделя тя. "От този момент започна моето художествено образование, което много прилича на това в едно училище за изобразителни изкуства. За тези четири години аз преминах през много – от натюрморт с ръбести тела до цяла фигура в 100/70; от цветознанието до класическата техника с

маслени бои. Много упоритост и себеотдаване през годините ми донесоха и редица отличия в общински, национални и международни конкурси по живопис, графика и рисунка, от които бих искала да откроя като по-важни за мен първите награди в двата поредни Конкурса за учебна рисунка по натура, гр. София.
Suha_iglaРадвам се, че една по една мечтите ми стават реалност. Първо ме приеха в НХА, а сега ще открия и първата си самостоятелна изложба. За подбора на картините, участващи в нея ще кажа, че не са строго тематични, просто искам да покажа на тези, които не ме познават, по малко от всичко, което умея. В изложбата ще присъстват "Моят първи опит с масло", линогравюри, сухи игли и офорт, правени в ателието за графика. Живописните ми картини представят пейзажи: "Морското казино в Бургас"; "Къща от Жеравна"; "Морски полъх", а също и натюрморти, правени с маслени бои и сух пастел, рисунки и акварели.

За изкуството Силвия споделя:

За мен искуството е любов и мъка. Имало е много разочарования, но заставайки пред новата работа, забравям за тях и от болката се ражда друг образ, мил, нежен, неповторим. Това е изкуството за мен – уникално, истинско за всеки един автор, то е онзи пристан, където винаги преоткриваш себе си, създавайки своето творение – картината.
"Една сбъдната мечта", с ферия от цветни образи и разнообразни сюжети е изложбата, която Силвия за първи път ще представи на своята публика.