ГЧЕ „Васил Левски”  на 1 февруари ще посрещне специален гост – сценаристът на  нашумелия филм „Егер” Владислав Романов. Срещата с преподаватели и ученици ще даде особено емоционално начало на празниците, посветени на 50-годишнината на училището.

 

 

 

 

 

 

 

Писателят, автор на над двадесет романа и петнадесет пиеси, заслужил деец на културата на Руската федерация е в България по покана на Руския културно-информационен център, който организира прожекции на три от най-известните му филми - „Егер“,

„Сбогом, доктор Чехов“ и „В плен на страстта“.

 

Лентата „Егер“ е отличена с Гран При на Общоруския кинофестивал «Виват, Русия», обявена е за най-добър филм на конифестивала „Бригантина“, удостоена е и с наградата на зрителите на фестивала „Духът на огъня“ в  Ханти-Мансийск.

 

 

В празниците за  юбилея на училището са включени форум по руски език под наслов „Тенденции в обучението по руски език“, интелектуално състезание „Удивительный мир знаний“, езиков конкурс, голям празничен концерт, театрална постановка, посветена на патрона на гимназията Васил Левски, както и изложбите „Историята на моето училище“, „Пътят на Левски“, „Родословното дърво на Левски“ и „Старият Бургас“.