
„Всички, които останаха от екипа, заявиха желание и с много голям хъс дават идеи. Ще има притурки на отделни общини и това, от което генерално се ръководим, е вестникът да стане вестник на всички хора. Ще има повече информация с регионални новини, засилено авторско присъствие, повече пишещи с аналитично мислене, така че да не се припокриват само информациите, които идват от пресцентровете
и пиар агенциите. Да бъде различен, със свой поглед", разпалено говори новият главен редактор.
За краткото време от последните две седмици в редакцията получават много добри отзиви, писма на електронната поща, дори пристигат читатели лично до редакцията да ги поздравят. „Това говори само за едно, че хората наистина искат нещо да се промени. Време е да настъпи промяна на вестникарския пазар", казва Шатърова. „Преди 20 години, когато преходът настъпи, колегите от „168 часа" и „24 часа" направиха една генерална промяна на правене на вестници, на новини, на изразяване и тогава разбиха пазара. Мина този период и сега дойде време отново за нещо ново. Надявам се, че с повече хора ще намерим новото, искаме да напипаме пулса на новата регионална вестникарска медия. Засега в Бургас и близките общини, а после може и на по- широк регион, както Европа се развива на региони", разяснява Румяна Емануилиду.
Идеите и плановете им са в синхрон с новия изпълнителен директор, който се казва Димитър Николов, но не е кмета, бързат да уточнят двете дами с усмивка. „Бургазлии имат нужда от своя вестник и той е един вид като символ, както часовника, моста, но това не означава, че трябва да е с ретро визия и със стерилни теми", издава по малко Силвия Шатърова.
„Вярно е твърдението, че бъдещето е на електронните медии, но все още има хора които слушат грамофонни плочи. Не искам да кажа, че толкова ретро ще бъдем, но не вярвам, че в рамките на нашия календарен живот ще умре пресата", категорична е Румяна Емануилиду.