Популярната вече не само в България танцова формация „Петлите” ще отпразнува шестия си рожден ден с голям концерт в спортна зала „Младост”. 

„Искаме да дадем възможност на повече хора, които харесват изкуството ни и са свързани със социалната кауза, на която сме се посветили, да дойдат на концерта и да ни подкрепят”, сподели пред журналисти Герги Димитров, ръководител и хореограф на формацията.

След успеха на националното турне това лято, за празничния благотоворителен концерт  в зала „Младост”  младите таланти са подготвили много изненади. Наред с популярните Иван Притъргов, Георги Дюлгеров /”Гласът на България”/, Деян Неделчев – Икебаната, Соня Иванова,  глас ще извиси и най-младото дарование - Ивана от вокалния клас на Пени Ставрева, която ще представи песен за децата по света. За първи път в такъв концерт ще се изяват и децата от социалния дом в с. Кошарица. Пъстротата на програмата ще допълнят приятелите от „Бляк стайл ДЮН”. И разбира се, най-важните – самите „Петли”! Приятна изненада ще бъде  дуетът Дюлгеров – Неделчев, който ще чуем за пръв път.

margin: 5px;" src="assets/2012/noemvri_2012/22.11/petlite.JPG" alt="" width="349" height="260" />Община Бургас, която изцяло подкрепя мисията на „Петлите”, отново протяга ръка - безвъзмездно предоставя залата за концерта, оказва и логистична помощ.  По думите на заместник кмета д-р Лорис Мануелян така ще бъде и занапред, защото групата вече е всепризната и има зад гърба си сериозна история само за шест години. Той честити рождения ден на формацията и пожела на „Петлите” все по-силно да „кукуригат” на българската сцена.

Георги Дюлгеров, който е рекламно лице на БТВ обяви, че ще рекламира концерта и на сайта на телевизията. Самият той ще представи две нови песни.

След концерта на 28 ноември, формация „Петлите” няма да има отдих. Почти през целия декември, и на 31–ви включително са ангажирани с концерти.

На нас, като бургазлии, а и като хора, които милеят за духовността и подкрепят социалната мисия на ентусиастите от „Петлите”, подобава да се включим активно в техния празник. Още повече, че купувайки си билет за концерта, ще подкрепим тяхното бъдещо развитие.

Освен пред „Часовника”, билети ще се продават на място в деня на концерта.

Да припомним: 28 ноември, 19 часа, зала „Младост”!