ob6tinataОбщина Бургас и 3 бургаски училища успяха да спечелят общо 600 000 лв. за нуждите на децата със специални образователни потребности. Източник на финансирането е Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси”.

Спечелената от Община Бургас сума е 373 000 лв. Парите идват по проект, който получи максималното възможно финансиране. По тази мярка никоя друга българска Община не успя да спечели повече средства.

Проектът се нарича „Среда и сигурност за децата от уязвими социални групи” и е насочен към децата със специални образователни потребности и техните преподаватели. Той предвижда отварянето на кабинети за работа с тази целева

група в 3 детски градини и 3 училища:

 

- ОУ „Пейо Яворов”

- ОУ „Антон Страшимиров”

- ОУ „Найден Геров”

- ЦДГ №1 „Звездица”

- ОДЗ №4 „Калина Малина”

- ОДЗ №9 „Делфин”

 

С привлечените средства ще бъде закупена модерна апаратура, ще бъде осигурена помощ на децата в учебната дейност и подкрепа при подготовката на техните учители.

Партньор по проекта е Нов български университет, където преподаватели от изброените учебни заведения ще придобият допълнителна квалификация.

Отделно от Общината, 3 бургаски училища успяха да спечелят проекти по същата програма и мярка. Това са СОУ „Петко Росен”, ОУ „Елин Пелин” и професионалната гимназия по туризъм „Асен Златаров”.