На днешния 25 октомври Малко Търново отбелязва 112 години от Освобождението си.

„…Ден, в който прекланяме глава пред паметта на онези, които дадоха живота си за свободата на родния край! Ден, който напомня, че свободата не е даденост, а отговорност! Нека ни събира обичта към родния ни град и вярата, че заедно можем да градим неговото бъдеще достойно и спокойно! Честит празник, Малко Търново! Да пребъде нашият град!“, каза кметът Илиян Янчев.

Празничната програма започна в 11:00 часа пред храм „Успение Богородично“ с водосвет за здраве и благоденствие на местните жители и панихида за загиналите за свободата на отечеството.

За Освобождението на Малко Търново говори Мариета Филчева, директор на Историческия музей „Проф. Александър Фол“.

Бяха поднесени венци и цветя пред паметните плочи на загиналите да свободата и независимостта на родината.

На обяд в галерия „Георги Зайков“ се откри изложбата „Неоренесанс“ на Георги Зайков. Експозицията ще може да се разгледа до 20 декември тази година.