Стани герой в ретро фантазията, която ще стане реалност на  6 декември, Никулден в центъра на гр. Бургас.

На връх празника на града ще бъде пресъздадена атмосферата на 30-те и 40-те години на миналия век. Гостите на празненството ще имат възможността да участват в ретро приказка, като станат свидетели на обстановка, която да ги върне много много назад в бляскавото време на баловете, шапките с пера и ефирните рокли по последна парижка кройка.

По това време някогашният Бургас е бил в разцвета си и заможните бургазлии вече са обръщали погледа си към света. Именно този свят, с

характерен за тогавашното време нюанс, ще оживее по улиците на сегашния Бургас.

Ще имате удоволствието да отидете в Арменското кафе, да посетите бръснарницата или пък салона за разкрасяване и ретро прически, както и Фото студио, където да направите семейна аристократична снимка.

Освен всички забележителности ще може да прочетете и различни вълнуващи истории, рецепти и статии във втория брой на „Бургаски Вестникъ“, издаван от Община Бургас.

Изненадите, на които ще станете свидетели не спират дотук. Изживейте  приключението от миналото и го превърнете в история на бъдещето.