Изпълнителният директор на Пристанище Бургас Диян Димов все още не е получил заповедта, с която е освободен от поста си. Веднага след като се разбра, че Николай Тишев заема мястото му, репортер на Gramofona.com позвъни на Димов.
Неговият коментар беше повече от красноречив: „Вие разбрахте по-бързо от мен. Нямам заповед и никой не ми се е обадил, че съм освободен”. Както вече съобщихме, със заповед на
транспортния министър Данаиел Папазов ръководството на бургаския порт се сменя. Заповедта е с днешна дата.
Рокадата предвижда в управата на Пристанището да се завърне Аргир Бояджиев, а новият изпълнителен директор ще бъде Николай Тишев. Информацията за промените бше потвърдена пред наш екип от няколко независими източника. До момента обаче никой не иска да излезе официално с името си и да коментира рокадите.
Новината за смяната на борда на директорите на пристанище Бургас е напълно закономерна, тъй като активните гербаджии Диян Димов, Карамфила Апостолова и ченгето Атанас Драков не изкараха кирливите ризи на предишните управленци от БСП, начело с активния партиец Аргир Бояджиев. На всички в пристанището са известни далаверите, извършени от тандема партиен професионалист Аргир Бояджиев, директор експлоатация Руслан Путков, финансовия директор Стоян Ангелов и директор строителство Димитър Георгиев. Ръководителите на БСП мислят,че хората от пристанището имат къса памет. Горният тандем вкара пристанище Бургас в задължения на близо 6 млн.лв. Освен това работниците и служителите със заповед на Аргир Бояджиев бяха задължение в продължение на 6 месеца да ползват по 5 дни неплатен отпуск всеки месец, което напрактика значи орязване на заплатите с 25% месечно. Възниква въпросът къде отиваха парите на порта? Публична тайна е,че фирмите близки до Ончо Калустян /политическият приятел на Аргир Бояджиев/ работиха много активно; другите фирми със собственици от цигански произход също симулираха голяма производствена дейност. на тези фирми се плащаше приоритетно без много коментари. Искаме журналистите да зададат въпрос на г-н Бояджиев какви са констатациите на одитната финансова проверка извършена от министерството на транспорта в периода април-май 2009 г. там ясно е констатирано,че обществените поръчки в строителството се раздробяват съзнателно, за дасе избегнат изискванията на ЗОП, всички те са под 100 хил.лв.Тези, които се провеждат в съответствие със ЗОП, от комисията с председател финансовия директор Стоян Ангелов като цена са 3-4 пъти по-високи от нормалните. Констатирано е в този доклад,че са извършени плащания към фирми без необходимите документи, т.е. без приемо-предавателни протоколи, извършване на строителни и монтажни работи без докладни записки от съответните ресьорни отговорници и още куп финансови нарушения. всичко това е стъпкано и прикрито ,за дасе избегне търсенето на отговорност от горепосочените лица. Същите тези сега се готвят наново да влязат в държавните кабинети. Очакваме четвъртата власт,т.е. Българската журналистика да повдигне тези въпроси, да поискат достъп до този одитен доклад и се надяваме,че най-сетне бургаската прокуратура ще се самосезира и ще направи необходимото тези господа да си получат заслуженото. Надяваме се също така да излязат наяве и задълженията на пристанище Бургас към пристанищна инфраструктура. Считаме за необходимо да уведомим и министерство на транспорта.