Кметът на Бургас Димитър Николов награди малките футболисти от възродения клуб "Локомотив" и европейския вицешампион по канадска борба Димитър Щерев от клуб "Херкулес".

Малчуганите, родени от 2005 до 2007 година наскоро заеха второ място при първото си излизане в чужбина на международния турнир в Одрин.

"Догодина да сте първи, но не забравяйте и да учите", призова кметът Николов и благодари на родителите, които също присъстваха в залата, заедно със спонсорите.

На 13 и 14 юни малките футболисти от "Локомотив" Бургас ще участват на нов турнир в Къркларели по покана на кмета на турския град.

"За 2 месеца събрахме над 80 деца, които тренират активно. Предстоят ни турнири в Германия и Гърция", разкри председателят на ФК"Локомотив" Бургас Костадин Джамбазов, който заедно с Благомир Митрев и Боян Андонов са и треньори на проспериращата школа.

Кметът Димитър Николов пожела на вицешампиона на Европа по канадска борба Димитър Щерев златен медал от Световното, което ще се проведе от 1 октомври в Благоевград.

"На Европейското в Букурещ загубих на финала от действащия световен шампион от Грузия, след два фала. Обещах му, че при следващата ни среща на световния шампионат ще го надвия", призна Димитър Щерев, който ще е един от козовете ни за медал на Параолимпийските игри през 2020 година.

На срещата присъства и председателят на постоянната комисия по спорт към Общински съвет-Бургас Калчо Белов.