
По традиция песните ще прозвучат в изпълнение на детски хор „Милка Стоева” с диригент Светла Стоева. Подборна комисия, в която за първи път наред с професионалистите бяха включени и две деца /Кристина Дончева – носител на Голямата награда от конкурса за изпълнители 2010 и Димитър Петров – ученик от 11
клас в Музикалното училище, специалност класическо пеене/ допусна до финала шест песни. Новото име сред авторите е Галина Иванова, ръководител на ВГ „Зорница”, София.
Тази година наградите ще бъдат определени от детско жури, съставено от представители на различни детски музикални формации в града.Преди това от 18 часа пред летния театър ще започне детски празник на изкуствата с рисунки върху асфалт, ателие „Вълшебните ръчички” и създаване на най-дългата рисунка, организиран съвместно с ателие „Силва – арт”. Отличените рисунки от съпътстващия конкурс „Нарисувай ми песен” 2011 може да се видят в Културен център „Морско казино”.