Хотелиерът Венелин Ташев е арестуван, съобщи Радио Несебър. На видео, публикувано от медията, се вижда как полиция слага белезници на бизнесмена.
„Доживях и това на 62 години да ми слагате белезници“, се чува да казва Ташев, който малко след това е отведен към полицейски автомобил.
Случката се разиграва пред неговия хотел „Парадайз бийч“, разположен в местността Варницата в Свети Влас.
По информация на Gramofona.com, причина за скандалната ситуация е опитът на общински служители да премахнат обявения за незаконен строеж „Реконструкция на амфитеатър“, на което Ташев се е противопоставил.
За обекта е издадена Заповед за доброволно събаряне от 23.07.2024 г. на Община Несебър. В определения 30-дневен срок обаче заповедта не е изпълнена и затова се пристъпва към принудително събаряне с влязло в сила Решение от 04.06.2025 г. на Върховния административен съд.