Стефан Диомов

Композиторът Стефан Диомов житка из бургаските улици с велосипед от висок клас. Превозното средство струва поне хилядарка, установи проверка на Грамофона нюз, тъй като велосипедите с марка „Пежо” -започват от 800 лв. и стигат до няколко хиляди лева. Любимо място, по което обича да минава бургаският композитор, е ул. „Богориди”. Освен че е дълга и е пешеходна зона, улицата излиза на Морската градина,и  е единственото подходящо място за велосипедисти в Бургас.

„От малък карам колело. Много години вече в града се придвижвам само с велосипед. Стигам от точка до точка на две колела и ми е много приятно”, казва Диомов. С велосипеда си композиторът стига и до звукозаписното студио,

където с нетърпение го очакват от новата му група „5-те сезона”.
  
„Осмото ми колело е това, защото първите седем ми ги откраднаха”, споделя Диомов. Според него, все повече хора предпочитат да използват велосипеда за редовен транспорт. Надява се тази типична практика за страните от Европейския съюз да се наложи в България и се радва, че Община Бургас започна изграждането на велоалеи. „Приветствам идеята и се надявам веломрежата в Бургас да стане час по скоро. Знаете ли, има много хора като мен, които обичат да карат колело и да използват велосипеда за редовен транспорт, но нямат много голяма възможност в момента за това. Бъдещето според мен, и за мен, е във велосипедите. И затова трябва да има удобства и специални зони, за да могат да се карат безопасно”, каза композиторът Диомов.