Единствената българска състезателка в десетия ден на Олимпийските игри в Токио - Стойка Кръстева, се класира за 1/2-финалите на олимпийския боксов турнир за жени и по този начин донесе поне бронзов медал за България.

В срещата от 1/4-финалите в категория до 51 кг двукратната ни европейска шампионка победи втората поставена в схемата Юан Чан от Китай с 4:1 съдийски гласа.

Така Кръстева печели автоматично минимум бронзов медал, тъй като в олимпийския боксов турнир няма мач за трето място и всички състезатели, достигнали до 1/2-финалите си осигуряват бронза, ако не продължат към финала.

Следващият мач на Кръстева в Токио е на 4 август от 8:15 часа българско време срещу представителката на домакините от Япония - Цукими Намики. Ако нашата победи, то ще отиде на финал и ще спечели злато или сребро.