С четири медала и успешен старт започна годината за състезателите от клуб по класическа и свободна борба "Черноморец" Бургас, съобщиха за Грамофона нюз треньорите.

Спортистите взеха участие в Държавни лични първенства за мъже, кадети и кадетки, под ръководството на менторите Златомир Стоянов и Николай Милков.

Двамата, както и президентът на клуба, адвокат Георги Сталев са доволни от постигнатите резултати на борците още в първия месец от новата година.

Второ място в свободната борба при мъжете от Държавно лично първенство спечели Андриян Вълканов в кат. 97 кг.

При кадетите медали извоюваха Ерсин Енимехмет, който стана трети в кат. 92кг. Йордан Атанасов зае 5-то по свободна борба в кат. 71 кг. Божидар Георгиев е пети в кат. 110 кг.

Второ и трето място спечелиха и две момичета. Мария Чолакова е втора в кат. 49кг, а Теодора Богданова стана трета в кат. 61 кг.