Станислава Бойчева от СК”Самурай” за пореден път доказа своя талант, спечелвайки второ място, на провелото се във Варна европейско първенство по карате-киокушин.
Двама състезатели бургаския клуб „Самурай” бяха включени в националния отбор на България и взеха участие в състезанието – Станислава Бойчева и Никола Николов (90кг). Първенството бе на на изключително силно ниво, а представителите на Русия се наложиха във всички категории, освен в леката при жените.
Станислава спечели три срещи срещу класни
съперници от Русия и Казахстан. Един от най-трудните двубой на бургаската каратека бе на полуфинала срещу двукратната световна шампионка на Русия – Мария Лепина. В крайна сметка, Бойчева демонстрира силен дух и чудесни умения и така успя да се наложи над коравата си съперничка. Така състезателката на СК”Самурай” се класира на финала, където за съжаление отстъпи по килограми.
„Видях грешките си , които допуснах , сега ми предстои дълго възстановяване , както и работа върху играта ми в посока подобрение и развиване , за да нямам конкуренция на следващото първенство”, коментира Станислава относно представянето си.