На 13-ти и 14-ти ноември 2021 г в град Катовица, Полша, след две години прекъсване заради ситуацията в Европа и света, се проведе 34-тото Европейско първенство на категории за деца, юноши, девойки, мъже и жени.

650 каратеки от 18 държави взеха участие в това престижно първенство, сред които 8 представители от ИКО България.

Първият ден състезанието започна с малките възрастови групи на кумите и ката. От отбора на БКА Патрик Бигъл (СКК”Киокушин Спирит”Бургас) игра в дисциплина кумите 10-11г., където загуби 1-ва среща от представител на домакините.

Митко Стоянов (СКК”Киокушин Спирит” Бургас) спечели две срещи при ЮМВ срещу състезатели от Полша и загуби 3-та от представител на Украйна.

Александър Стоименов (СКК”Ичи Геки Варна“) и Стратимир Стратиев (СКК”Киокушин Спирит” Бургас) изиграха по две срещи съответно Александър при младежи, а Стратимир при ЮСВ. Двамата ни състезатели загубиха трета среща от шампионите в тяхната възрастова група и категория, класирайки се на престижното 3-то място.

Останалите каратеки на БКА - Ивалена Колева (СКК”Ичи Геки Варна”) загуби втора среща от състезателка на Русия, а Иван Павловски и Александър Петров, и двамата възпитаници на СКК”Киокушин Спирит” Бургас отпаднаха на квалификациите след продължение.

Вторият ден от 34-тото Европейско първенство от отбора на БКА ИКО България участва възпитаникът на СКК ”Ичи Геки Варна” - Богомил Костов, който изигра 3 срещи и се класира на 4-то място при мъже до 80 кг.

Шихан Емил Костов и Сенсей Гергана Апостолова-Костова бяха главни рефери на финалите при мъже и жени на двете дисциплина - ката и кумите. След първенството световните ни шампиони взеха участие в семинар с директора на Международните отношения в ИКО – Шихан Кацухито Горай.